Faşist Katliam Avrupa’da Gerçekleştirilen Eylemliliklerle Lanetlendi.

Stuttgart (10-10-2015) Ankarada emek, barış mitingine düzenlenen bombalı saldırıyı lanetlemek ve kınamak için yapılan çağrı kısa sürede cevap buldu ve saat 16 da Stuttgart ta miting ve yürüyüş yapıldı. Yürüyüşe yaklaşık 7-8 bin civarında katılım oldu. Miting saygı duruşu ile başladı, yapılan konuşmalarla katliam lanetlendi. Kitle sık sık kahrolsun faşizm, katil Erdoğan, katil devlet halka hesap verecek sloganları atarak katliamı lanetledi. Ardında uzun bir yürüyüş yapıldı. Toplanma alanında buluşan kitle, yapılan konuşma ve atılan sloganlarla eylem sonuçlandı.

stuttgart

 

 

 

 

 

 

 

Bugün Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanan “emek, demokrasi ve barış mitingi“ öncesi faşist TC devletinin gerçekleştirdiği katliam birçok yerde olduğu gibi Köln de protesto edildildi 

Köln (10-10-2015) NAV-DEM, ADHK, ATİK, AGİF, Kaldıraç, Yasanak Dünya, DIDF, BİR-KAR, AABF, Halk Cephesi vb. Türkiye-Kuzey Kürdistanli ve Almanya kökenli devrimci, demokrat bir çok kurum ve kişilerden oluşan binlerce kişi bugün saat 14:00’te Köln Ebertplatz’da bir araya gelerek bir yürüyüş ve miting gerçekleştirdi. Öfkenin hakim olduğu eylemde, sıklıkla „katil devlet hesap verecek“, „faşizmi döktüğü kanda boğacağız“, „kahrolsun faşizm“ gibi sloganlar yankılandı.

Yürüyüş sonrası yapılan mitingde, HDK Eşsözcüsü Sebahat Tuncel ve ADHK gibi katılımcı kurumlar adına yapılan konuşmalarda ve atılan sloganlarda bu katliamı gerçekleştirenlerin kimler olduğu ve amaçlarının ne olduğunun halklar açısıdan iyi bilindiği, katliamcı devlet geleneğinin bugünkü temsicisi faşist AKP iktidarının, halklara uyguladığı her türlü kanlı politikasına karşı yılmayarak bir araya gelen halkların yükselen ortak mücadelesinden kapıldığı korkunun bir başka kanlı oyun olduğu ifade edilerek, kanla beslenenlerin geçmişten bugüne gerçekleştirdikleri katiamlar ve her türlü yıldırma politikaları halkların ortaklaşan mücadelesini nasıl geriletemediyse, bu katliamla da amaçlarına ulaşamayacakları haykırılarak,Türkiye-Kuzey Kürdistan halklarına karşı uygulanan katliamların hesabının, daha da yükseltilecek güçlü bir mücadeleyle sorulacağı ifade edildi.

koln

  ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN FAŞİST KATLİAM PARİS’DE, LANETLENDİ.

Paris (10.10.2015) Saray ve AKP’nin kendi gladiosu eliyle Ankara’da gerçekleştirdiği faşist katliam Paris’in République Meydanı’nda yapılan mitingle pretosto edildi.Paris’te faaliyetlerini sürdüren Türkiye Kuzey Kurdistan’lı tüm parti,örgüt,dernek vb.nin birlikte örgütlediği pretosto mitingine,fransız solundan bazı kurum ve parti temsilcileride destek verdi.Hiç bir kurumun özel flamasının açılmadığı,sadece saldırının merkezindeki HDP’nin flamaları ve katliamı teşhir eden dövizlerin açıldığı mitingde,platform adına,fransız kurumları adına açıklamalar yapıldı.

Kürt Siyasetçi Osman Baydemir’in de katılarak,katliamın adresini gösterdiği mitingde,sık sık  “KATİL ERDOĞAN”, “YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ “,”İNADINA BARIŞ INADINA HDP” şeklinde sloganlar atıldı.

Miting konuşmaların ardından,République Meydanı’ndan Türkiye Kuzey Kurdistan’lıların yoğun olarak yaşadığı 10.paris’e doğru yürüyüşe geçildi. Katliam pazar günü République Meydanı’ndan Chatles Meydanı’na yapılacak bir yürüyüşle bir kez daha pretosto edilecek.

paris

Londra’da Öfkeli Kitle Bir Ağızdan Katliamı Lanetledi!

Londra (10.10.2015) Ankara katliamı Londra’da yapılan protesto ile lanetlendi! Woodgreen Civic Centre önünde başlayan protesto boyunca  öfke içinde  ve sloganlar eşliğinde yürüyüşüne devam eden kalabalık Türk Ordusu Kürdistan’da çık, Faşizme Karşı omuz omuza, Terörist Türk devleti vb sloganlarla yürüdü. Demokratik Güç Birliği-Britanya tarafından düzenlenen yürüyüş, Kürdistan İşçi Derneğine kadar sürdü. Yürüyüşte Avrupa Demokratik Kadın Hareketi ve Londra Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi yerini aldı. Değişik demokratik derneklerin yanısıra devrimci partiler ve guruplar ayrıca yürüyüşte yerlerini aldılar.

Avrupa Demokratik Kadın Hareketi Roj Kadın Meclisi ve Sosyalist Kadınlar Birliği yürüyüş ardından bir çağrı yaparak kadın hareketleri olarak akşam saat 18.00’de Trafalgar Meydanında bir gösteri yapacağını duyurdu. Kadın hareketlerinin yaptığı gösteride, gerek sloganlarla gerekse de yapılan ingilizce ajitasyonla Ankara’da gerçekleştiren faşist saldırı anlatıldı ve bildiriler dağıtıldı.

Demokratik Güç Birliği ayrıca 11.10.2015 Pazar günü saat 15.00’de Trafalgar Meydanında bir gösteri yapacak.

kadınlar.jpg1 londra1 londra2

Share