Meryem Ebu Dakka

Coordinatrices européennes de la

Conférence mondiale des femmes de base

Suse Bader- Hambourg,

Karola Kücken- Berlin

Nathalie Onur- Paris,

Myriam Barros- Lanzarote                                                                          16.10.2023

Dostumuz, yoldaşımız ve cesur savaşçımız Dr. Meryem Ebu Daqqa, Toulouse’a gitmeden kısa bir süre önce Fransa İçişleri Bakanı Darmanin tarafından Marsilya’da tutuklandı ve Sınır dışı edilme kararı çıkarıldı.

Dr. Meryem Ebu Dakka, Eylül ayında yaşadığı Gazze’den Fransa’ya geldi. Pek çok Fransız şehrini gezerken,Filistinli kadınların  dava uğruna verdiği mücadeleyi anlattı. O, Filistin’in adil kurtuluş mücadelesini temsil ediyor.

Dr. Meryem Ebu Dakka Filistin Kadınlar Birliği’nin başkanıdır. Orta Doğu için Tabandan Kadınlar Dünya Kadınlar Konferansı’nın dünya koordinatörüdür. Geçtiğimiz yıl Tunus’ta düzenlenen 3. Dünya Tabandan Kadınlar Konferansı’na katıldı. Orada şunları aktardı: “Bölgemiz emperyalistler ve Siyonist işgal tarafından şekillendiriliyor. Acılarımızı, ıstıraplarımızı konuşmalıyız. Çocuklar diri diri yakıldı ve Gazze Şeridi’ndeki biz kadınların evden çıkması yerleşimciler tarafından yasaklandı. Tutuklu kadınlar için dayanışma kampanyaları düzenliyoruz ama aynı zamanda İsrail cezaevlerinde tutuklu kadınlarla da dayanışma kampanyalarına katılıyoruz. Gençlere ulaşmamız lazım. Demokrasiyi birlikte inşa etmeliyiz” dedi.

Dr. Abu Daqqa tutuklanması ve topluluklarla görüşmelerinin engellenmesi bir skandal.

Bu skandal durdurulmalı!

Biz Dr. Mariam Abu  Daqqa’nın yasadışı, keyfi tutuklanmasının sonlandırılmasını ve derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Meryem Ebu Daqqa derhal serbest bırakılsın.

Yaşasın enternasyonel dayanışma!

 

Share