Londra’da Tartışma Toplantısı

Avrupa Demokratik Kadın Hareketi’nin başlatmış olduğu kampanyaya dair Londra’da bir tartışma toplantısı gerçekleştirildi.

10-LondradaTartismaToplantisi”Cinsel Sömürüye Sessiz Kalma Diren Mücadele Et!” sloganıyla başlatılan kampanya vesilesiyle ADKH Londra’da yaptığı tartışma toplantısında öncelikle bir sunum yaparak sonrasında sorduğu çeşitli sorularla katılımcıların yorum ve düşüncelerini aldı. Yapılan yorumlarda öne çıkan nokta fuhuşun çocuklar üzerindeki etkisi ve aynı zamanda devletlerin bu konuya karşı aldığı tavır eleştirildi. Yapılan konuşmalarda bu sorunun sadece bir kampanya süreciyle değil sürekli olarak gündemde tutulması gerektiğine vurgu yapıldı. Ayrıca yapılan konuşmalarda bu sektöre düşürülmüş insanların temel haklarının sağlanması noktasında sendikalaşma haklarının doğru olduğu görüşünün yanında böylesi bir durumun bu sektörü daha da kalıcı yapacağı ve meşrulaştıracağı kaygılarıda dile getirildi.

Toplantı sonunda asıl öne çıkması gereken noktanın örgütlü mücadeleyi yükseltmek ve böylelikle insanlığın yozlaşması için tüm olanaklarını seferber eden insana, doğaya yabancı bu sistemin sökülüp atılması gerektiği ile sonlandırıldı. Toplantı sonrası ADKH’nın başlattığı anket çalışması da yapıldı.

Share