Valilik Onur Yürüyüşünü yasakladı

Müslüman Anadolu Gençlik (M.A.G.) ve Alperen Ocakları’nın tehdit ettiği ve katliam çağrısı yaptığı Onur Yürüyüşü yasaklandı

image

HABER MERKEZİ (17.06.2016) – Müslüman Anadolu Gençlik (M.A.G.) ve Alperen Ocakları’nın tehdit ettiği ve katliam çağrısı yaptığı Onur Yürüyüşü yasaklandı.

İstanbul Valiliği, LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında düzenlenecek yürüyüşe izin vermeyeceğini açıkladı.

Bu yıl 24’üncüsü düzenlenecek etkinlikler kapsamında yapılması planlanan Onur Yürüşü hakkında valiliğin yaptığı açıklama şu şekilde;

“Bazı basın organları, internet siteleri ve sosyal medyada, LGBT üyeleri tarafından 19-26 Haziran 2016 tarihlerinde Taksim’de düzenleyecekleri bir yürüyüşe çağrı yapıldığı anlaşılmaktadır.

Valiliğimizce, başta katılımcılar olmak üzere vatandaşlarımızın güvenliği ve kamu düzeni gözetilerek anılan günlerde bu yönde bir toplantı ve gösteri yürüyüşü tertip edilmesine izin verilmeyecektir. Bu tür etkinliklerin nerelerde yapılabileceği de, yasa gereği önceden ilan edilmiştir. Değerli İstanbullu hemşehrilerimizin bu tür çağrılara itibar etmemelerini, Güvenlik Güçlerinin bu yönde yapacağı uyarılara riayet ederek yardımcı olmalarını rica eder, kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

kaynak; halkingunlugu.net

Share