Özgürlüğe Olan Sevda, Eylem İle Buluştuğunda Anlam Kazanır!

ADKH--300x300Tarih; egemen sınıfların katliam, soykırım ve yıkımlarına tanıklık etmeye devam ediyor. Ve tüm bunların karşısında boyun eğmeyen, direnen isyancıların savaşı da sürüyor. Bilinçlerini örgütleyerek, kendisini zincirleyen tüm baskı araçlarını parçalayıp kavgaya tutuşan güzel insanların ellerinden ilerliyor gerçek tarih.

Her direniş kendi rengini de yaratıyor aynı zamanda. Kobane direnişi;  kadınların öncüleşmesi ve yaşamda özneleşmesi pratiğini Sevda ve Eylem şahsında bir kez daha anlatıyor bizlere. Sevda Çağdaş ve Eylem Ataş IŞİD barbarlığına karşı savaşta Minbic operasyonunda ölümsüzleşti.  Türkiye- Kuzey Kürdistan’da ezilenlerin mücadelesini örgütlerken, Ortadoğu’daki işgal ve katliamlara karşı savaşmayı kendilerine görev sayan devrimcilerden iki yoldaşı daha yitirdik.

Sevda ve Eylem’in ölümsüzleştiği günlerde IŞİD’in İstanbul’da da onlarca sivili katletmesi, onların savaşının anlamını bir kez daha öğretiyor. “T.C”nin de desteğinde tüm Ortadoğu coğrafyasında farklı uluslar ve inançlar üzerinde katliam uygulayan bu gericiliğe karşı savaşan kadınlar, aydınlığı temsil eden birer yıldıza dönüşmüştür.

Bizlere; geleceğe olan inançlarını ve mücadeledeki kararlılıklarını miras bırakan tüm insanları saygıyla anarken, ADKH olarak amaçlarını ve kavgalarını sahipleniyoruz.

Avrupa Demokratik Kadın Hareketi

2016

indir eylem-atas-BÖG-3-400x260

 

Share