YASTA DEĞİL İSYANDAYIZ!

ADKH(02.09.2017) – Erkek şiddeti bir kadını daha aramızdan aldı. 20 Ağustos’tan bu yana kendisinden haber alınamayan Saray Güven Darmstad yakınlarında bir ormanda ölü bulundu. Kadına yönelik şiddetin erkek egemen dünyamızda gün geçtikçe artmasına bir tane daha eklenmesidir Saray arkadaşımızın ölümü. Geldiğimiz coğrafyada bir ayda onlarca kadının öldürüldüğü gerçekliğini sürekli vurgularken, yaşadığımız Avrupa ülkelerinde de bu şiddetin aynı anlayışların ürünü olarak devam ettiğine tanık oluyoruz.

Her ne sebeple olursa olsun kadına yönelik şiddetin her türlüsünü reddediyoruz. Kadına düşman, kendisini erk-egemen zihniyetin tüm anlayışlarıyla donatmış bu kişiliklerin içinde bulundukları “ruh hali, hastalık” gibi gerekçeleri kabul etmiyoruz.

Avrupa Demokratik Kadın Hareketi olarak egemen gerici zihniyetten beslenen ve kadını hedefine alarak kadın kırımlarına sebep olan tüm bu şiddeti ve şiddeti yaratanların karşısında olacağız. Özel mülkiyet dünyasının ilişkileri içinde Saray Güven ne ilkti ne de son olacak. Ama bizler biliyoruz ki, kadınların ortak mücadelesi erkek şiddetiyle barışmayacak ve bu zihniyetlerin karşısında duracaktır.

-Kadına Yönelik Şiddete Hayır!

AVRUPA DEMOKRATİK KADIN HAREKETİ