YA KÜRDİSTAN ÖZGÜRLEŞİR! YA HER YER KÜRDİSTANLAŞIR!

YA KÜRDİSTAN ÖZGÜRLEŞİR! YA HERYER KÜRDİSTANLAŞIR!
Onların yenilgileri kaçınılmaz bizim zaferimiz kesindir!


Bütün emperyalistler birlik olmuş, çeteler ve cemaatler cumhuriyetine dönmüş faşist Türk devletini onaylayarak Efrin’in işgalini izliyor.
Kürdistan’ı en son dört parçaya böldüklerinde her biri diğer parçaya gözünü dikmiş ve işbirlikçilerine jandarmalık görevini vermişlerdi. Ama değişmeyen bir gerçek var, Kürdistan’a sefer olur, zafer olmaz. Ve artık her saldırıda Kürdistan işgal devletlerine karşı daha da güçlenerek çıkmaktadır. Tarihi deneyimler defalarca kez gösterdi; haklı olduğunu bilen ve savaşını veren hiç kimse stratejik olarak yenilmez.
Kürt ulusunun direnişi tüm dünya halklarının  kalbinde yer alırken hafızalarda ZULME KARŞI İSYAN MEŞRUDUR! Şiarlaşmaya başlamıştır. Cesareti ve uluslararası dayanışmayı bulunduğumuz her yerde sokaklara taşımak günümüzün insan hak ve özgürlüklerinin esas görevidir.
Faşist TC devleti ve AKP iktidarı “bu milli seferberliktir hiç kimse sokaklara çıkıp karşı çıkmayı düşünmesin, …ezer geçeriz” diye tehditler savurmaktadır. Oysa ki bu tehditler uçurumun sonuna gelmiş bir canavarın  korku çığlıklarıdır. Biz dünya halkları bu canavarların çığlıklarını çok duyduk. Dünün Musolini ve Hitleri, bugünün RT Erdoğan’ı farklı değildir.
Dünya halkları güçlerini haklılıklarından, cesaretlerini tarihlerinden almıştır. Bugün Efrin, tarihi bir kez daha biz dünya halkları için yazacağını ilan etmektedir. Efrin Kürt Ulusunun Direnişidir. Kürdistan’ın ezilen halkları Efrin için birlikte haykıralım; Efrin Direniştir!

Yaşasın Ulusların Kendi Kaderini Tayin Hakkı!
Saldırı Hepimize! Karşı koyuş Hep Birlikte!

Avrupa Demokratik Kadın Hareketi