Basel’de ADKH Paneli

Basel/ ADKH’nin Irkçılığa, Emperyalist Saldırganlığa ve Yaşamlarımızın Tektipleştirilmesine Karşı Örgütlü Gücümüzle Direneceğiz temalı merkezi kampanyası doğrultusunda Basel’de düzenlediği  panel  HDK Basel Kadın Meclisi’nin katılımı ile  gerçekleştirildi.

Efrin direnişini selamlamayla başlayan panelde Mart ayında yaşanan  katliamların unutulmayacağına vurgu yapılırken yine Mart ayında devrimci geleneğin tarihsel direngenliği ve dayanışma duygusuna vurgu yapılarak
8 Mart -21 Mart Newroz-30 Mart  Kızıldere’ye vurgu yapılarak ” Selam olsun bu direngen tarihi bize bırakanlarımıza” denilerek  saygı duruşuna çağırıldı.

İlk sunumu yapan Basel Kadın Meclisi   Emperyalist saldırganlığın geçmiste ve bugün Ortadogu’da aldığı boyutu anlatırken Emperyalizmin her dönem yıkıcı özelliğine dikkat çekti.

Ardında söz alan  ADKH temsilcisi ise egemenlerin ırkçılığı kendi çıkarları için her dönem kullanmakla birlikte en yoğun bu dönem kullandığını, Türkiye’deki OHAL in yarattığı durumu, içerisiyle dışarısıyla nasıl tektip toplum yaratmaya çalıştıklarını anlatırken; Bugün hep birlikte hareket edemezsek yarın çok geç kalmış olacağız ve bu geç kalmışlığımız halklara daha büyük bir acı olarak dönecek diyerek birlikte hareket etmenin önemine dikkat çekti. Katılımcıların soru ve görüşleriyle de zenginleşen panel “yaşam varsa umut vardır Başka Bir Dünya Mümkündür” denilerek sonlandırıldı.