Astım hastası Arin bebek hastaneye götürülmüyor

Urfa 2 No’lu T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde annesi Esma Yılmaz ile birlikte kalan bir yaşındaki Arin bebeğin bir hafta önce acil olarak hastaneye sevkinin yapıldığı ancak halen hastaneye götürülmediği öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı’na konuşan baba Yılmaz, Arin’in ateşinin sürekli yükseldiğini aktardı. Yılmaz, Arin’in bir hafta önce cezaevi revirindeki doktorlar tarafından acil olarak hastaneye sevkinin yapıldığını fakat hala götürülmediğini söyledi.

Dün haipishane’de eşi ve çocuğunu gören Mihdi Yılmaz, astım hastası olan Arin bebeğe verilen yanlış ilaçların değiştirildiğini ancak yeni ilaçların hala verilmediğini söyledi.

“İlaçlar verilmiyor”

Baba Yılmaz, astım hastası olan çocuğuna ilaçlarının verilmediğini ve ateşin 39,5’lara kadar çıktığını belirtti. Yılmaz ayrıca, cezaevinin sıcak olmasından dolayı Arin’in pişik olduğunu ve pişik ilaçlarının dahi verilmediğini dile getirdi.

Bir an önce kızının hastaneye götürülmesini isteyen baba Yılmaz, “Artık perişan olduk. Ya eşimi denetimli serbestlikle bıraksınlar ya da sevkini Mardin’e yapsınlar. Ben çocuğumu gündüz tedaviye, akşam annesinin yanına götürebileyim” dedi.

Kamuoyuna duyarlılık çağrısı da yapan Yılmaz, eşinin serbest bırakılması için yetkililere seslendi.

www.gazetepatika.com

Share