Ünlü Yunan tiyatrocu da yangında can verdi

Nikolaos Stelya  nstelya@gazeteduvar.com.tr

DUVAR – Komşu Yunanistan’da en az 91 kişinin hayatını kaybettiği yangında, ülkenin başarılı ve saygın tiyatrocularından Hrisa Spilioti’nin de yaşamını yitirdiği ortaya çıktı. Yangının en büyük hasarı verdiği Mati’de, kömürleşen bedenler üzerinde yapılan DNA testleri sonucunda, Spilioti ile eşi Dimitris Tournavitis’in hayatını kaybedenler arasında olduğu tespit edildi.

Görgü tanıklarının anlatımına göre, Spilioti en son Kokkino Limanki bölgesinde görülmüştü. Ünlü tiyatrocunun alevleri görünce kişisel eşyalarını limanda bırakarak eşini aramak için Mati’ye göre döndüğü ve bu esnada hayatını kaybettiği tahmin ediliyor.

Spilioti Yunanistan tiyatrosunun başarılı temsilcilerindendi. Yunanistan’ın ünlü tiyatro yönetmenleri ile beraber başarılı oyunlara imza atmıştı. Birkaç yıl önce de, arkasında ölü ve yaralılar bırakan başka bir yangın felaketi nedeniyle sahnelenen özel bir oyunda sahne almış ve yangınzedelere destek ifade etmişti. Spilioti ayrıca 1997’den bu yana birçok televizyon dizisinde de rol aldı.

Share