Hamburg’da 8 Mart Coşkulu Bir Şekilde Kutlandı!

HAMBURG(09.03.2017) Hamburg‘da ADHK-Hamburg örgütlüğünün  de içerisinde yer aldığı Hamburg Kadın Ağı dün saat 17:30’da St Pauli Bahnhofun’da bir araya gelerek bir yürüyüş gerçekleiştirdi. Etkinlik, yağmurun yoğun yağmasına rağmen coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Bir çok kurumun açıklama yaptığı etkinlikte ADKH temsilcisi de bir konuşma gerçekleştirdi. Açıklamada Ekim devriminin 100. Yılı selamlanarak 8 Mart’ın önemine değinildi. Kadınların yaşamın her alanında yaşadığı sorunların ancak örgütlü mücadeleyle yok edileceği vurgulandı.Türkiye-Kuzey Kürdistan’da yaşanan baskı,zulüm ve ölümlerin nedenleri ifadelendirilerek 16 Nisan’da yapılacak referandumda neden hayır denilmesi gerektiği açıklandı ve konuşma sonlandırıldı. Etkinlik müzik dinletisi ve atılan sloganlarla coşkulu bir şekilde sonlandırıldı.

Aynı zamanda Hamburg Kadın Hayır Platformu dün saat 15:00’te Hamburg Alevi Derneginde bir araya gelerek basın toplantısı gerçekleştirdi. İki  dilde okunan basın metninde  kadınların Turkiye-Kuzey Kürdistan’da yapılacak referandumda neden hayır dedikleri açıklandı. Açıklamada“ Türkiye ve Kürdistan’dan göç etmek ve ekonomik,politik nedenlerle sürgünde yaşamak zorunda bırakılmış çeşitli ulusal kimlikte insanlardan ve sosyalist olan biz kadınlar coğrafyamızda saray darbecilerinin OHAL  ve KHK larına karşı tek adam diktatörlüğüne hayır diyoruz denilerek bunun için hayır kampanyası örgütleme çalışmalarını sürdürecekleri dile getirildi.

Share