HALKLARIN İRADESİNE SALDIRILARIN KARŞISINDA OLACAĞIZ!

 

Faşizmin sürekliliğinin sağlandığı ve tüm demokratik ve meşru hakların gasp edildiği dönemlerden bir tanesi daha yine bildik bir yöntemle hayata geçiriliyor. Akp-Mhp iktidarı halkların iradesini hiç bir şekilde tanımayarak seçilmiş illerin belediye başkanlarını tanımayarak yerlerine kayyum atadı.

Gerek 31 Mart gerekse de 23 Haziran’da yaşamış oldukları hezimet karşısında AKP iktidarı kendileri için buradan bir ders çıkarma yönelimine girmekten ziyade alınan belediyelere ”işyaptırmama” beyanında bulunmuş ve bugün de bunu yerine getirmekteler. Öncesinde yüzlerce insanın göz altına alınması, sonrasında kayyumlar atanarak bazı işçilerinin de işten çıkarılması ile bu süreci devam ettiren iktidar, kendi korkuları içinde boğulacaktır.

İradesizleştirilmek istenen ve biat kültürü altında yaşatılmak istenen halklar buna sessiz kalmayacaktır. Çünkü seçilen bu belediyeler Kürt ulusunun ve halkların iradeleri sonucu göreve gelmişlerdir, demokratik ve meşrudurlar.

Bu anlamıyla  Kuzey Kürdistan ve Türkiye’de gelişen tepkiler halkların demokratik itirazıdır ve desteklenmelidir.

Avrupa Demokratik Kadın Hareketi olarak bu iradeye karşı yapılan darbelerin karşısında ve Kürt ulusunun yanındayız. Bu iradeye saldırıları, karşı saldırılarla cevaplamalı ve dört bir yanı Serhildanlara çevirmeliyiz. Tüm işçi ve emekçileri bu saldırılara karşı omuz omuza mücadeleye çağırıyoruz.

 

AVRUPA DEMOKRATİK KADIN HAREKETİ

Share