“Kadın cinayetlerini ve her türlü faşizmi görmezden gelmeyeceğiz, sokakları terk etmeyeceğiz!”


Bugün faşizm, savaş yöntemlerini farklı maskelerle gösteriyor. Değişmez yöntemi insanları korkutmak, korku yaratmak ve onları beklenmedik bir şekilde öldürmektir.
Bu da insanlarda sürekli bir korku psikolojisini uyandırır.

Viyana’da gerçekleştirilen saldırılarla faşizmin çirkin maskeleri bir kez daha gösterildi.Türk faşistlerinin 10. bölgede kadına yönelik şiddete karşı yapılan mitinglerinde “Boz Kurtlar” tarafından bölgede günler süren saldırıların ardından, Kürt siyasetçi ve bilim insanı Berivan Aslan’a (Yeşiller) yönelik saldırıların da planlandığı ortaya çıktı.

Avrupa Demokratik Kadın Hareketi’nin de bileşeni olduğu Avrupa Kadın Dayanışması ve Devrimci Güç Birliğinin yaptığı açıklamada “Biz kadınlar her gün şiddet, tecavüz ve cinayetle karşı karşıyayız! Korkmuyoruz! Tek bir adım bile atmıyoruz ve hiçbirimiz sokakları terk etmeyeceğiz!” diyerek mücadele de kararlı olduklarını söylediler.

Bu saldırıların ardından 50’ye yakın Türk faşisti bu kez de 10. bölgedeki Anton Kilisesi’ne saldırdı.Yapılan açıklamada; “bunlar tesadüf değil, münferit bir olay değil! Bunlar bize, tüm kadınlara ve anti-faşistlere yönelik planlı, organize faşist saldırılardır” denilerek, “Kadın cinayetlerini ve her türlü faşizmi görmezden gelmeyeceğiz, sokakları terk etmeyeceğiz!” çağrısı yapıldı.

IMG_2230

Share