14 MAYIS’TA YEŞİL SOL PARTİ’NİN KADIN MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI DESTEKLİYORUZ!

Türkiye ve Kürdistan’da 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan seçimlerde Avrupa Kadın Dayanışması AKD olarak Yeşil Sol Partinin kadın milletvekili adaylarını destekliyoruz.

20 yıllık iktidarlarının sonuna gelen faşist AKP MHP iktidarı her gün kadınlar için yaşamı çekilmez hale getirdi. Kadın cinayetlerini arttıran, tacizi, tecavüzü, kadına yönelik şiddeti meşrulaştıran, lgbti+ları sapkınlık olarak gösteren, İstanbul Sözleşmesinden çekilen, kadınların yaşam hakkına müdahale eden, geleneksel öğretilmiş kadınlığı, ev köleliğini her şey haline getiren ataerkil faşist iktidara, sermaye partilerine oy yok diyoruz.

Yeşil Sol Parti’nin kadın özgürlükçü, deklarasyonunun yaşam bulması için Avrupa’da Türkiyeli Kürdistanlı göçmen kadınlar içerisinde güçlü bir çalışma yürüteceğiz. Kadınların eşitliğine, özgürlüğüne dayanan, kadının beyanını esas alan, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadeleyi hedefleyen, lgbti+ların ve kadınların yaşam, öz savunma hakkını savunan deklarasyon etrafında emekçi tüm kadınları Yeşil Sol Parti’nin adaylarına, kadın vekillerine oy vermeye çağıracağız.

Ülke, kent seçim komisyonlarında, 27-9 Mayıs arası sandıklarda görevler alacağız.

Geleceğimizi özel mülkiyet dünyası ile kurulan erkek egemen iktidar ilişkilerinde değil, sömürüsüz, sınıfsız, cins ayrımsız bir dünya ile mümkün olacağını biliyoruz.

Ne istiyoruz; kadına, lgbti+lara dönük erkek egemenliğine, Kürt halkına dönük işgalci savaş politikalarına, Aleviler, farklı inanç ve ulusal topluluklara yapılan baskılara son verilmesini, yoksulluk, açlık, zamlar gibi ekonomik baskı ve emek sömürüsünün, ekoloji yıkımının son bulmasını istiyoruz. Seçim öncesi ve sonrası bu taleplerimizi yok sayan sermaye sınıfına karşı mücadelemizi devam ettireceğiz. Taleplerimizin savunucusu olacak olan Yeşil Sol Parti’nin adaylarıyla bugünden bu mücadeleyi büyüyeceğiz!

Erkek egemenliği, faşizm değil kadın ve halkların iradesi kazanacak!

Avrupa Kadın Dayanışması

Share